Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

05.11.2021 11:32

ZZS atzinīgi novērtē dienestu ātro reakciju uz bažām par dzīvnieku sakropļošanu Latvijas – Baltkrievijas robežas zonā

Latvijas Zaļā partija (LZP) pateicas Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts meža dienesta un Valsts Robežsardzes speciālistiem, kuri operatīvi noreaģēja uz Latvijas sabiedrības un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) paustajām bažām par dzīvnieku dzīvības apdraudējumu uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, kur, mūsuprāt, nepārdomāti ir uzstādīts dzeloņdrāšu žogs.

“Esam pārliecināti, ka kompetentu un ieinteresētu speciālistu darba rezultātā ir atrodams risinājums, kas nodrošinātu gan Latvijas drošības intereses, gan arī būtu humāns attiecībā pret dzīvniekiem. Paužam nožēlu, ka sadarbība starp patiesi kompetentu iestāžu speciālistiem tiek realizēta tikai pēc vairāku dzīvnieku sakropļošanas, nevis pirms lēmuma pieņemšanas par dzīvnieku dzīvību apdraudoša robežas aizsardzības risinājuma piemērošanas. Spēks ir sadarbībā, nevis pārsteidzībā un pašpārliecinātībā”, norāda Edgars Tavars, 13.Saeimas deputāts un LZP valdes priekšsēdētājs.

Šonedēļ ZZS, reaģējot uz pierobežas iedzīvotāju un mednieku sniegto informāciju, vērsa Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzmanību uz savvaļas dzīvnieku kropļošanu un bojāeju uz Latvija – Baltkrievijas robežas, kur izbūvēts pagaidu dzeloņstiepļu nožogojums nelegālo migrantu plūsmas ierobežošanai.

Pēc situācijas atspoguļojuma plašsaziņas līdzekļos pienāca pretrunīga informācija gan par mirušo dzīvnieku skaitu, gan kopējām aplēsēm par dzīvnieku sakropļošanas draudiem. Lai izbeigtu spekulācijas par notiekošo dzīvnieku aizsardzībā robežas zonā, bet rastu nekavējoties risinājumus ne tikai valsts robežas aizsardzībai, bet arī dzīvnieku bojāejas apturēšanai, bija nepieciešama kvalificētu nozares speciālistu iesaiste.

Šobrīd “ledus ir sakustējies”, pateicoties dienestu reakcijai, cerams, ka drīzumā sekos arī reāli darbi un savvaļas dzīvnieku sakropļošanas un nāvju novēršanai.