Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

31.07.2019 15:06

1.augustā Ikšķilē notiks Tautas sapulce par Ikšķiles novada saglabāšanu

2019. gada 18.jūlijā  notika VARAM konsultācijas ar Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes  un Ogres novada domes deputātiem par Ogres novada apvienoto administratīvo teritoriju. Tajās  ministrija uzsvēra, ka Ikšķiles novads nākotnē nevarēs saglabāt savu  neatkarību, tāpēc  1.augustā Ikšķiles novada pašvaldība aicina visus Ikšķiles novada iedzīvotājus uz TAUTAS SAPULCI- 1.augustā plkst. 19.00 pašvaldības administratīvajā ēkā Peldu ielā 22, lai diskutētu par situāciju saistībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto administratīvi reģionālo reformas modeli, kurā paredzēta Ikšķiles novada pievienošana Ogres novadam.

Tajā plānots pārrunāt situāciju, kādā Ikšķiles novads atrodas saistībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto administratīvi reģionālo reformas modeli, kā arī diskutēt par turpmāko novada attīstību.

Jau iepriekš ziņots, ka 11.maijā noslēdzās Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauja par viedokli jautājumā: “Vai Jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?”. Aptaujā piedalījās 3299 Ikšķiles novadā deklarētie iedzīvotāji, tai skaitā 88 jaunieši no 15 līdz 18 gadu vecumam. Uz jautājumu ar “PAR” atbildēja 3248 respondenti jeb 98,45 % ,

“Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā karte netika iepriekš apspriesta nedz ar iedzīvotājiem, nedz tika informēta pašvaldība, tā vietā tika pieņemts lēmumus. Mūsuprāt šāda rīcība neatbilst demokrātiskas valsts priekšnoteikumiem”, jau iepriekš bija paudis Ikšķiles novada domes priekšsēdētājsIndulis Trapiņš (LZP).