Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

16.04.2020 21:10

E.Tavars: Koalīcijas lēmums bez maz vai kara apstākļos slepus skatīt ATR ir vājprāts

Koalīcijas lēmums bez maz vai kara apstākļos, kad ir Covid-19 krīze, slepus skatīt administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojektu vērtējams kā vājprāts, nonsenss un amorāla rīcība no valdību veidojošo politiķu puses, pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Latvijas Zaļās partijas (LZP) valžu priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tā politiķis cita starpā atbildēja uz jautājumu par LZP ģenerālsekretāra Pētera Dimanta plāniem rīkot protesta akciju pret ATR virzību ārkārtējās situācijas laikā.

Tavars norādīja, ka tā nav partijas vārdā organizēta akcija, bet, ka viņš neiebilst pret to un morāli to atbalsta. Reizē politiķis prognozēja, ka koalīcija neatļaušot šādas protesta akcijas rīkošanu un varētu sanākt, ka Dimants protestēšot viens pats. Reizē protesta akcijas laikā, ja tā notiks, tās dalībniekiem ir jāievēro visi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības nosacījumi, uzsvēra LZP priekšsēdētājs.

ZZS vadītājs norādīja, ka ATR veikšanai esot ļoti nelabvēlīgs iedzīvotāju vērtējums. Politiķis akcentēja, ka daudzas pašvaldības, tajā skaitā Koknese, Kandava, Saldus rūpējās par saviem cilvēkiem, piemēram, vedot uz mājām pārtikas pakas un palīdzot citā veidā. Šī situācija ir atklājusi, cik būtiski ir, ka pašvaldības nav pārāk lielas, bet pietuvinātas iedzīvotājiem, lai būtu iespējams sniegt nepieciešamo atbalstu, akcentēja politiķis.

Tavars uzsvēra, ka tagad ir redzama mazo pašvaldību nozīme, kuras zina, kā vislabāk sniegt palīdzību iedzīvotājiem, lai piešķirtos resursus saņēmēji tiešām izmantotu primārajām vajadzībām. Tas, ka šajā ārkārtējās situācijas laikā valdība strādā pie divu trešdaļu pašvaldību likvidēšanas ir nepieņemami, uzskata opozīcijas politiķis.

Politiķis kritizēja un kā amorālu vērtēja to, ka ATR izskatīšana tiek virzīta "slepus", jo gaidāmajā Saeimas atbildīgās komisijas sēdē nevarēs piedalīties daudzu pašvaldību pārstāvji, jo sanāksme notiks attālināti.

Saeimas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka arī šai komisijas sēdei līdzīgi kā iepriekšējai varēs sekot līdzi žurnālisti, tai pieslēdzoties. Lielāka skaita skatītāju pieslēgšanās iespējas neesot tik plašas tehniskās kapacitātes ierobežojumu dēļ, skaidro parlamentā.

Tavars akcentēja, ka pašlaik pašvaldības kopā ar uzņēmējiem un brīvprātīgo kustībām palīdz iedzīvotājiem pārvarēt krīzi. Tas notiek situācijā, kad pašvaldību ienākumi krīt, pauda politiķis.

LZP līderis arī norādīja, ka atsevišķos reģionos tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji esot mēģinājušas veikt "dažādas represijas" pret cilvēkiem, kuri bija piedalījušies iepriekšējā protesta akcijā ar lauksaimniecības tehniku. Šādiem gadījumiem Tavars "pieslēdzis advokātus", lai protesta dalībnieki netiktu sodīti par "aiz matiem pievilktām" lietām.

Kā ziņots, protests pret plānots rīt, 17.aprīlī, plkst.9 pie Saeimas pirms Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija plkst.10 attālināti videokonferences formātā skatīs likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" trešajam un galīgajam lasījumam, pastāstīja LZP ģenerālsekretārs. Dimants teica, ka protestam gatavojas 200 cilvēku, kuri būs tērpušies baltā aizsargtērpā, lietos sejas masku un cimdus, kā arī ievēros valstī noteikto divu metru distancēšanos.

"Es pieļauju, ka šo protesta akciju pašvaldība neatļaus, ņemot vērā valstī noteikto liegumu pulcēties Covid-19 izplatības mazināšanai. Tādā gadījumā es Rīgas domei pieteikšu individuālu protesta akciju pie Saeimas, bet arī tā tiks liegta es vienalga kā Latvijas pilsonis rīt pie Saeimas paudīšu iedzīvotāju viedokli par administratīvi teritoriālās reformas virzību parlamentā ārkārtējas situācijas laikā," teica Dimants.

Jau vēstīts, ka ar ATR līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 40 pašvaldības.

Avots:nra.lv (LETA)