Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

11.11.2020 08:19

Godināsim Latvijas brīvības cīnītājus Lāčplēša dienā - 11.novembrī

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919. gada 11. novembra - datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis - lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks.

Tikai 1919. gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību!

Raimonds Bergmanis: "Lāčplēša dienas noskaņās aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju noskatīties jau pērn sabiedrības dvēseli plosošo filmu "Dvēseļu putenis", kas uzņemta pēc A. Grīna romāna motīviem ar tautā mīlēto, jauno talantīgo aktieru un Latvijas patriotu piedalīšanos. Atcerēsimies savas tautas vēsturi, novērtēsim tā laika jauniešu un vīru devumu mūsu Latvijas nosargāšanā un apzināsimies, cik svarīgi Latvijas brīvībai esam mēs paši un ko varam tai dāvāt".