Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

09.08.2019 13:35

Ikšķiles novads neapmierināts ar VARAM atbildi par ATR un vēršas pie premjera A.Kariņa

Ikšķiles novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, vienlaikus informējot arī Saeimas frakcijas, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju un Latvijas Pašvaldību savienību, par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbildes nesniegšanu pēc būtības.

Nosūtītajā vēstulē Ikšķiles novada pašvaldība gan domes deputātu, gan iedzīvotāju vārdā lūdz Ministru prezidentu, kā Latvijas Republikas valdības vadītāju, uzdot VARAM atbildēt pašvaldībai uz 2019. gada 14. jūnija vēstulē uzdotajiem jautājumiem pēc būtības, sniedzot argumentētas, pamatotas atbildes.

Apzinoties reformas milzīgo ietekmi uz turpmāko valsts sociālekonomisko gaitu, Ikšķiles novada pašvaldība nopietni gatavojās VARAM plānotajai sanāksmei šā gada 18.jūlijā ar Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novadu domes deputātiem, VARAM pārstāvjiem, tai skaitā arī ministru Juri Pūci. Lai diskusija būtu iespējami konstruktīva un jēgpilna, pašvaldība pirms tikšanās uzskatīja par nepieciešamu saņemt rakstisku VARAM skaidrojumu uz vairākiem Ikšķiles novadam reformas kontekstā būtiskiem jautājumiem.

Neskatoties uz to, ka līdz pašvaldību un VARAM tikšanās dienai bija atlicis vairāk kā mēnesis, 2019. gada 28. jūnijā no VARAM tika saņemta vien formāla atbilde, kurā vispārīgi izklāstīta jau visai sabiedrībai no masu informācijas līdzekļiem zināmā informācija.

Diemžēl arī minētā tikšanās Ikšķiles novada pašvaldības domes deputātiem beidzās ar lielu vilšanos. Pretēji iepriekš VARAM solītajam par atbilžu sniegšanu uz konkrētiem jautājumiem, kā arī konsultēšanos ar deputātiem un ieklausīšanos priekšlikumos, atskanēja nepārliecinoša ministra J.Pūces uzstāšanās, kurā viņš informēja par reformas nepieciešamību, teritoriju apvienošanu un Ikšķiles novada patstāvīguma neiespējamību, kas turklāt tika pamatota ar neprecīziem un nepareiziem datiem vai faktiem.

Šī gada 1. augustā Ikšķiles novada pašvaldības vadība organizēja Tautas sapulci, kurā piedalīties un diskutēt par reformu tika aicināts ikviens novada iedzīvotājs. Šajā sapulcē iedzīvotāji uzsvēra, ka viņiem pietrūkst vispusīgi pamatotas, kvalitatīvas informācijas attiecībā uz VARAM piedāvāto novadu apvienošanas modeli, tai skaitā Ikšķiles novada ieguvumiem šāda modeļa ieviešanas rezultātā. Iedzīvotāji lūdza Ikšķiles novada vadību vēlreiz  rīkoties, lai panāktu, ka VARAM atsaucas pašvaldības lūgumam sniegt detalizētas, nevis formālas atbildes uz 2019. gada 14. jūnija vēstules jautājumiem, kuras reformas kontekstā ir būtiski zināt ikvienam novada iedzīvotājam.

Jau iepriekš ziņots, ka 11.maijā noslēdzās Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauja par viedokli jautājumā: “Vai Jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?”. Aptaujā piedalījās 3299 Ikšķiles novadā deklarētie iedzīvotāji, tai skaitā 88 jaunieši no 15 līdz 18 gadu vecumam. Uz jautājumu ar “PAR” atbildēja 3248 respondenti jeb 98,45 % ,

“Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā karte netika iepriekš apspriesta nedz ar iedzīvotājiem, nedz tika informēta pašvaldība, tā vietā tika pieņemts lēmumus. Mūsuprāt šāda rīcība neatbilst demokrātiskas valsts priekšnoteikumiem”, jau iepriekš bija paudis Ikšķiles novada domes priekšsēdētājsIndulis Trapiņš (LZP).