Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

15.01.2021 14:08

In MEMORIAM. Leopolds Ozoliņš (26.06.1937-11.01.2021)

Bet saules sēkliņas nepazūd,

Mūžīgi paliek gaisma iesētā.

(L.Brīdaka)

 

 

 

 

 

In Memoriam

LEOPOLDS OZOLIŅŠ (26.06.1937-11.01.2021)

Ģeniāls ārsts un zinātnieks, un ilggadīgs Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedrs Lepolds Ozoliņš dzimis 1937.gada 26.jūnijā. Lielāko dzīves daļu viņš strādāja Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūtā, veica sarežģītas un inovatīvas operācijas, bija medicīnas aviācijas apdegumu ķirurgs, kā arī bija neatlaidīgs politiķis. 

"Leopolds bija nemiera cēlājs, kas ar kompromisiem nesamierinājās. Viņā visu laiku bija dzīvs "protesta gars", kas raksturīgs zaļajiem. Leopoldu iepazinu kā aktīvu Vides aizsardzibas kluba dalībnieku kurš piedalījās visās lielākajās vides protesta akcijās zaļās atmodas laikā. Aktīvs, revolucionārs, kurš vienmēr turēja rūpi par Latvijas dabas vērtībām, esot gatavs par to aizsardzību iestāties arī aktīvā formā. Profesionāls ārsts, izgudrotājs ar savu viedokli un stingru mugurkaulu", norāda Arvīds Ulme,  viens no LZP dibinātājiem un L.Ozoliņa līdzgaitniekiem.

Kā Latvijas traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniski pētnieciskā institūta vecākais zinātniskais līdzstrādnieks ķirurgs Dr.Leopolds Ozoliņš visu savu mūžu ir veltījis smagu ādas apdegumu, grūti dzīstošu brūču ārstēšanai un dabas vielu izmantošanai medicīnā. Dr.Leopolds Ozoliņš ir saņēmis7 zinātniskās autorapliecības un vairākas racionalizācijas priekšlikumu apliecības. Daži no Dr.Leopolda izgudrojumiem: pirmās palīdzības aerosols AMPROVIZOLS, tagad nosaukums COMSI, antibakteriāls un pretsēnīšu aerosols MENITOZOLS, tagad nosaukums AMICOS, apdegumu un inficētu brūču ārstējošais putu aerosols OLAZOLS. OLAZOLS joprojām tiek ražots vairākās valstīs un izmantots smagi apdegušu cilvēku un grūti dzīstošu brūču ārstēšanā.

Kā politiķis Leopolds Ozoliņš aktīvi piedalījies Latvijas neatkarības atjaunošanā un tika ievēlēts par PSRS tautas deputātu no Latvijas laikā no 1989. līdz 1991.gadam.

Leopolds Ozoliņš bija ievēlēts 6., 8. un 9. Saeimā, kā arī bija Jūrmalas domes deputāts, kad ļoti aktīvi, dažubrīd kā pa naža asmeni staigādams, iestājās par Jūrmalas dabas aizsardzību. Par viņa kā domes deputāta aso nostāju vides jautājumos domes gaiteņos vēl ilgi pēc tam klīda daudzas jo daudzas atmiņas un pat leģendas.

Leopolds Ozoliņš nebija tikai dabas aizstāvis. Tikpat skarbi tiešs viņš bija arī daudzos jautājumos, kas skāra latviešu tautas gara vērtības saglabāšanu.  Par to, cik  L. Ozoliņam bija svarīga Latvijas valsts un latviešu tauta, liecina kaut vai fakts, ka 2006.gadā, kad TB/LNNK  pārstāvošais Rīgas mērs Birks uzcēla ap Brīvības pieminekli žogu un neatļāva 16.marta  gājienu, Leopolds Ozoliņš bija vienīgais Saeimas deputāts starp tiem, kuri nepadevās spiedienam un piedalījās gājienā.

" Leopolds bija nemiera cēlājs, kas ar kompromisiem nesamierinājās. Viņam visu laikā bija dzīvs "protesta gars", kas raksturīgs zaļajiem. Viņu iepazinu kā aktīvu Vides aizsardzibas kluba aktīvistu, kurš piedalījās visās lielākajās protesta akcijās. Aktīvs, revolucionārs, kurš vienmēr turēja rūpi par dabas vērtībām. Profesionāls ārsts un speciālists, izgudrotājs" norāda viens no LZP dibinātājiem un senbiedriem Arvīds Ulme. 

Izsakām līdzjūtību Leopolda Ozoliņa tuviniekiem, draugiem un līdzgaitniekiem!