Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

14.10.2019 07:33

I.Priede: Centīsimies darīt prieku un radīt gaismu sevī un cito

Klāt rudens, un tuvojas tumšais Veļu laiks. Oktobris ir laiks, kad mēneša pēdējā svētdienā pāriesim uz ziemas laiku, tātad jau oktobrī ir jāsāk gatavoties ziemai. Jāizvērtē ražas birums un paveiktais gada laikā. Tāpēc esam iecerējuši visu mēnesi doties uz tikšanos ar novada iedzīvotājiem, uzzināt par katrā pagastā notiekošo, un uzklausīt arī Kandavas iedzīvotājus.

Lietus aizvien biežāk bungo pa loga rūtīm, rītos izejot dārzā, sajūtam salnas radīto ledaino elpu, bet vēl jāsteidz paveikt iecerētos darbus. Daži no tiem – strūklakas sakārtošana un uzstādīšana jaunā veidolā Bruņinieku pilskalna pakājes skvērā, Pulvertorņa jumta remonts un laivu piestātnes izbūve Abavā pie tilta. Cerot, ka atvasara vēl būs, izstaigāsim mūsu pakalnus, kas nu jau rotājas krāsaino lapu zeltā, un padomāsim, ko vēl varam darīt, lai mūsu novads taptu skaistāks, krāšņāks, apdzīvotāks, drošāks.

Oktobris ir laiks, kad pa īstam sāk “ieskrieties” sezonas darbi pašdarbībā, kultūrā, sportā, izglītībā. Jau esam sākuši gatavoties Latvijas Valsts svētkiem, un šoreiz 18. novembra svētki Kandavā priecēs ar jaunu muzikālu izrādi, kuras mūzikas autors ir Jānis Tabūns, bet teksta autore mūsu novadniece, dzejniece Maija Laukmane. Jau radīta dzeja katram mūsu pagastam un pilsētai, ar skanīgu mūzikas pavadījumu, un katra dziesma ir īpaša – tāda, kas ļauj vaļu emocijām. Emociju pilns ir arī šis laiks. Esam kļuvuši neiecietīgāki viens pret otru, vai tās ir bailes no nezināmā, kas notiks ar mūsu novadu, vai vainīgs vienkārši tumšais laiks. Centīsimies darīt prieku un radīt gaismu sevī un citos! Šajā sakarā, vēlos sveikt visus novada skolotājus un pedagogus Pasaules skolotāju dienā, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā, vēlot, lai mūsu Gaismas nesējiem vienmēr radošas domas, spēks un izturība!

Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja