Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

26.07.2019 13:54

Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede: Vai esam pārmaiņu priekšā?

Vasara savas saulainās, un reizēm arī ne tik saulainās dienas vērš uz rudens pusi, tāpēc jāsteidz paveikt darbus, kas darāmi vasarai aizejot. Ir iesākušies ūdenssaimniecības sistēmas paplašināšanas būvdarbi, kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu izbūvei Kandavā. Darbi plānoti tā, lai netraucētu satiksmi uz skolu. Projekts noslēgsies 2020. gada pavasarī. Septembrī promenādes rotaļlaukums iegūs jaunu aprīkojumu, savukārt vecais tiks demontēts, un uzstādīts kādā no daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Visbeidzot esam sagaidījuši Cēres ceļa būvniecības darbu noslēgumu, un ir gandarījums par paveikto! Turpinām izcīnīt ceļa uz Saldu asfaltēšanu, un ja ļoti grib, tad arī izdodas!

Esam pamanīti Latvijā un pasaulē ar savu vecpilsētas šarmu un gleznaino apkārtni, lauku viesmīlīgajām sētām, pilīm un muižām, tāpēc jo īpaši ir jāpiedomā pie aktīvā tūrisma piedāvājuma. Jauna slota tīri slauka, un jaunie mūsu Tūrisma informācijas centra speciālisti strādā pie jaunu maršrutu izveides ģimenēm ar bērniem, kā arī ķērušies klāt pie Čužu purva takas uzlabošanas, lai nebūtu jākaunas, ka takas apmeklētāji maldās pa neizbrienamām vietām. Cenšamies uzpost arī pilsētas fasādes, un pateicoties labvēlim, īstenam sava novada, savas Latvijas patriotam, iegūsim apgleznotas sienas vēl trīs vecpilsētas ēkām. Drīzumā uzsāksies darbi arī pie Pulvertorņa jumta remonta un laivu piestātnes pie Abavas tilta ierīkošanas.

Mums prieks par sava novada ļaužu čaklumu un radošumu. Viesojoties novadā un vērtējot mūsu pagastu un pilsētas sakoptākās sētas, darbīgākos uzņēmējus un radošākos cilvēkus, izjūtam viņu mīlestību pret darbu, pret vēlmi dzīvot skaistāk un labāk, gūstam pozitīvas emocijas un prieku.

Bet esam arī lielu pārmaiņu priekšā, pēc pāris gadiem, iespējams, būsim Tukuma novada iedzīvotāji. Tiekoties ar ministriju ļaudīm un administratīvi teritoriālās reformas “dzinējspēkiem”, dzirdam tikai to, ka pašvaldību vadītājiem bailes zaudēt savus “krēslus”, bet mūs taču ievēl uz četriem gadiem, un “krēslu” var zaudēt kuru katru brīdi. Deputātu samazināšana nesīs miljonu ietaupījumu, bet mēs saviem deputātiem esam samazinājuši atalgojumu uz pusi jau ar 1. jūliju. Mums norāda uz lielo administratīvo slogu, bet esam pašā apakšgalā valsts mērogā ar saviem administratīvajiem tēriņiem un atalgojumu. Mūsos neieklausās, bet nespēj arī pamatot ieguvumus, un nenorāda uz zaudējumiem, piemēram, cik katram cilvēkam izmaksās adrešu maiņa dažādos dokumentos, kaut vai automašīnu tehniskajās pasēs.

Ceram sagaidīt precīzus un skaitliskus argumentus iece¬rētai reformai, jo pār-maiņām jābūt loģiskām un pa¬matotām. Negribam kļūt par nostūri, kuram cauri svilpo vējš tukšumā.

Visi šie notikumi ir pavedieni uz mūsu nākotni: kādu rakstu veidosim, tāds tas arī būs - mums, mūsu bērniem un maz¬bērniem, jo tik daudz kas ir mūsu pašu rokās, visiem kopā!