Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

27.03.2020 10:17

Kārsavas novadā vientuļos seniorus apgādā mobilā sociālā grupa, ļauj atlikt NĪN un pašvaldības sniegto komunālo pakalpojumu apmaksu

“Lai maksimāli pasargātu sociālo riska grupu – seniorus no iespējamajiem inficēšanās draudiem ar koronovīrusu COVID -19, Kārsavas novadā aktīvu darbību uzsākusi pašvaldības mobilā sociālā grupa. Iespēju robežās apzināti visi pašvaldības teritorijā dzīvojošie vientuļie pensionāri, tai skaitā arī tie, kuriem ir radi, lai saprastu kāda palīdzība nepieciešama un informētu par piegādes iespējas saņemšanu no pašvaldības. Ja kas nepieciešams, tad cilvēkam jāsazinās ar pašvaldību un mobilā grupa atvedīs”, informē Ināra Silicka (LZP). Kārsavas novada domes priekšēdētāja.

Tikpat operatīvi Kārsavas novada pašvaldība ieplānojusi palīdzēt saviem ļaudīm, kuri dēļ krīzes nonākuši naudas grūtības. Tam paredzēts pabalsts trūcīgajiem krīzes situācijā.

Uz ārkārtas situācijas laiku, Kārsavas novada pašvaldība ļauj iedzīvotājiem atlikt nekustamā īpašuma nodokļa un pašvaldības sniegto komunālo pakalpojumu maksājumus.

Pašvaldībā norāda, ka visaktuālākā problēma šobrīd ir ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (IAL) – maskām, aizsargtērpiem, cimdiem. Jau aptuveni pirms nedēļas no valsts atnācis rīkojums, ļoti operatīvi ( 2h laikā) sniegt informāciju par to, cik viņu pašvaldībai būtu nepieciešams IAL. Nepieciešamo informāciju pašvaldība sagatavojusi un nosūtījusi, bet atbilde joprojām nav saņemta. 

“Sejas aizsargmaskas, kuras mums bija, esam izsnieguši pansionāta darbiniekiem. Vairāk masku nav! Bija situācija, kad pašvaldībā priekšmetu virsmu dezinfekcijai izmantojām automašīnu logu tīrīšanas ziemas šķidrumu, izpētot, ka tajā ir nepieciešamais spirta saturs, jo dezinfekcijas līdzekļi nav nopērkami”, informē novada vadītāja I.Silicka, kura arī pati personīgi ir apbraukājusi tuvākās tirdzniecības vietas cerībā atrast IAL.

Situāciju apgrūtina arī tas, ka pašvaldības rīcībā nav oficiālas informācijas par atbraucējiem. Diemžēl arī Kārsavas novadā vērojami bezatbildīgi pilsoņi, kuri pēc atgriešanās no ārvalstīm, tā vietā lai pašizolētos, brīvi pārvietojas apdraudot citus. Tā kā pašvaldības rīcībā nav oficiālas informācijas par konkrētu personu pašizolācijas nepieciešamību, vienīgais, ko var šādā situācijā veikt ir pārrunas.