Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

02.03.2020 14:58

Latvijā 2020. gada 5.martā plānoti vērienīgi protesti pret ATR ar smagās tehnikas iesaisti

2020.gada 2.martā, plkst.17:00 Ikšķiles novada domē notiks  ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) neapmierināto pašvaldību vadītāju un pārstāvju sanāksme, kurā plānots apspriest vērienīgu protesta akciju pret ATR š.g. 5.martā ar smagās tehnikas iesaisti.

Neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šo ceturtdien, 2020.gada 5.martā ATR likumprojekts 2.lasījumā nonāks uz izskatīšanu un balsojumu Saeimā. Arī speciāli šim mērķim izveidotās Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas “konsultācijas” Saeimā ar pašvaldībām izrādījās tikai demokrātisko izpausmju fikcija, nevis darbs ar priekšlikumu un pašvaldību argumentu vērtēšanu pēc būtības.

Šāda situācija ir radījusi plašu neapmierinātību daudzu novadu iedzīvotājos, tai skaitā vietējos zemniekos un uzņēmējos, kuri vērsušies savās pašvaldībās, mudinot vietējās vietvaras pieņemt radikālākus mērus pret valdības koalīcijas patvaļu saistībā ar pašvaldību reformu un ar smago tehniku doties Rīgas virzienā.

“Uz Ikšķili dosimies, lai tiktos ar citiem pašvaldību pārstāvjiem, lai konceptuāli saprastu un vienotos par sistēmu kā organizēties protesta akcijai. Informētu cik smagās tehnikas vienības uzņēmēji ir pieteikuši  novados, pa kādiem valsts nozīmes galvenajiem autoceļiem virzīsimies uz Rīgu. Zinu, ka no mūsu - Kurzemes puses pa A10 šoseju virzīsies Ventspils pilsētas un Ventspils novada tehnikas kolonna, kā arī Talsu, Kandavas, Tukuma, Engures novadu smagās tehnikas vienības. Lai precizētu akcijas dalībnieku skaitu, Ikšķilē tiksies lielākā daļa pašvaldību vadītāju tsk. arī no Pierīgas pašvaldībām”, informē Inga Priede, Kandavas novada priekšsēdētāja - viena no šīs dienas sapulces iniciatorēm.

Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka protesta akcijā pret novadu reformu, iesaistot smago tehniku, apsver iespēju iesaistīties Kandavas, Ikšķiles, Carnikavas, Alojas, Jelgavas, Salacgrīvas, Alsungas, Ventspils, Tukuma, Salas, Engures, Inčukalna pašvaldības. Šodienas sanāksmei Ikšķiles novada domē plkst.17:00 aicināti pievienoties arī citu pašvaldību vadības pārstāvji, kuri nav mierā ar novadu reformas formu un gaitu!