Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

16.11.2020 13:39

Latvijas Zaļā partija aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu “izlīst no alas”

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās “alas”, lai aptvertu kā dzīvo lielākā daļa sabiedrības tieši šeit – Latvijā, nevis Luksemburgā vai Strasbūrā.

Atšķirībā no Latvijas Valsts prezidenta, liekākajai daļai iedzīvotāju nākamgad algas pielikums nebūs. Tāpat kā nebūs iespējas sēdēt mājās un filozofēt, bet būs jādodas uz darbu un smagi jāstrādā, riskējot ar savu un tuvinieku veselību. Cilvēkiem būs jāskolo un jāpabaro savi bērni, jāmēģina sarūpēt kaut pieticīgas dāvanas Ziemassvētkos un jānodrošina eksistenciālās pamatvajadzības.

Prezidents, kurš visu pandēmijas laiku faktiski klusēja, bet retajās publiskās uzrunas reizēs slavēja valdību, piepeši sāk to kritizēt par novēlotu rīcību vasarā.  Tāpēc Latvijas Zaļā partija (LZP) atgādina, ka prezidentam ir visas tiesības un pienākums uzņemties līdera lomu brīžos, kad valdība to nespēj. To paredz Satversme. 

Tāpat LZP sagaida prezidenta vērtējumu vienam no ievērojamākajiem politiskās korupcijas skandāliem valstī, kas saistīts ar koalīcijas veidojošās politiskās apvienības A/PAR, iespējams, nelegālo ziedojumu pieņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgos nolūkos un citiem pārkāpumiem. Uz šiem jautājumiem sabiedrība gaida atbildes un skaidrojumus, nevis pārtikuša cilvēka filozofiskos prātojumus, krīzes laiku pārlaižot citu pilsoņu nodrošinātā komfortablā “alā”.