Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

25.05.2020 06:30

Latvijas Zaļā partija pie Saeimas piesaka 2 piketus pret ATR

2020.gada 26.maijā pie Saeimas no plkst.14:00 – 15:00 Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvji pieteikuši 2 piketus, kuros tiks pausta neapmierinātība par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) izskatīšanu Saeimas 3.lasījumā.

Piketa pieteicēji kategoriski iebilst arī par šāda vitāli svarīga jautājuma skatīšanu Saeimā attālinātā un nepārbaudītā e-sistēmas režīmā. Tāpat piketa pieteicēju ieskatā rupji pārkāpta demokrātija, jo dēļ ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem sabiedrības un pašvaldību iesaiste bijusi ļoti ierobežota, tostarp šajā krīzes periodā pašvaldības pārstāvji paaugstinātas slodzes režīmā iesaistīti palīdzības sniegšanai saviem iedzīvotājiem.

“Priekšlikumu skatīšanas principi Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā, bija nedemokrātiski, pašvaldību iesaiste viedokļa paušanā ierobežota un formāla, bet saņemtie priekšlikumi lielākoties netika ņemti vērā. Uzskatu, ka pieņemt Latvijas nākotnei vitāli svarīgus lēmumus nepārbaudītas e-sistēmas vidē laikā, kad pasaulē tik smags pārbaudījums kā globālā Covid19 pandēmija, ir cilvēktiesību un demokrātijas normu rupjš pārkāpums, un ciniska rīcība no valdošās koalīcijas puses pret Latvijas valsti un Latvijas tautu”, norāda Pēteris Dimants, viens no piketa pieteicējiem un iepriekšējo protesta akciju pret ATR koordinators.

“Ārkārtas situācijas aizsegā rīkot 3. Saeimas lasījumu ir amorāli, jo ATR oponentiem liegta iespēja demokrātiskā ceļā paust savu neapmierinātību pie Saeimas. Mēs nedrīkstam pulcēties vairāk kā 25, kaut klātienē ierastos ne mazāk kā 2,5 tūkstoši. Šī krīze parādīja ka tieši nelielie novadi visefektīvāk ārkārtas stāvokļa laikā spēj palīdzēt saviem ļaudīm, turpretim - Rīgā (kuru tagad vada valdības partijas – AP, JKP, NA, JV) saviem iedzīvotājiem nesniedz nekādu palīdzību. Gluži pretēji - pašā vīrusa epicentra laikā samazina Rīgā pat sabiedriskā transporta reisu skaitus utml. Šīs koalīcijas moto ir - likvidēt, nevis radīt, tādēļ nedrīkst palikt mājās!”, pauž Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP)valdes priekšsēdētājs.

Šobrīd LZP rīcībā pieejamā informācija liecina, ka piketos piedalīsies Latvijas iedzīvotāji no Ikšķiles, Kandavas un citiem novadiem, kuri nav mierā ar savas lokālās identitātes atņemšanu un valdības iecerēto dzīves līmeņa pasliktināšanu reģiona ļaudīm. Šajās pašvaldībās ir darbos pierādīta pašpietiekamība, sava identitāte un kultūras saknes, tādēļ saprotama  un atbalstāma vēlme iestāties par stipru novadu saglabāšanu, nevis to pievienošanu citiem, kļūstot par lielas administratīvās teritorijas piedēkli un nomali

Raugoties no sabiedrības veselības drošības viedokļa,  informējam, ka protesta akcijas dalībnieki ievēros 2m distancēšanās ierobežojumus vienam no otra un epidemiologu noteiktos drošības norādījumus.