Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

25.03.2020 14:36

LZP: Covid-19 laikā jāatbalsta arī Rīgas zoodārzs un dzīvnieku patversmes

“No līdzekļiem, ko valdība novirza ārkārtas situācijas ekonomisko seku mazināšanai saistībā ar vīrusa Covid-19 pandēmiju valstī, būtu jāparedz arī iespējamais atbalsts Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam, tā filiālei, kā arī daudzām dzīvnieku patversmēm. Nozarēs ar dzīvniekiem nepastāv iespēja apturēt darbību uz laiku, pasludināt dīkstāvi, palaist darbiniekus atvaļinājumā, uzlikt signalizāciju un durvis aizslēgt, jo dzīvnieki ir jākopj un jābaro katru dienu”, uzskata Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs.

Pēc LZP rīcībā esošās informācijas, piem., Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza   ienākumus ap 51% sastāda ieņēmumi no ieejas biļetēm, atlikušo ienākumu sadaļu veido citi ieņēmumi, t.sk. - Rīgas pašvaldības dotācija zoodārzam kā pašvaldības pārvaldībā esošajai kapitālsabiedrībai.

Tieši šobrīd būtu jāsākas aktīvajai sezonai ar lielu apmeklētāju pieplūdumu, bet, sakarā ar noteiktajiem valsts ierobežojumiem, zooloģiskais dārzs ir slēgts vismaz līdz 2020. gada 14. aprīlim, tāpēc ienākumi no ieejas biļetēm netiek gūti. Tajā pat laikā, ja šī ārkārtas situācija turpināsies arī pēc aprīļa, tad dzīvnieku aprūpe, pilnvērtīga uztura nodrošināšana dzīvniekiem un darbinieku algošana varētu tikt traucēta. Pavasaris ir laiks, kad zooloģiskais dārzs, papildinās arī ar pagaidu iemītniekiem – sakostiem ronēniem, savainotiem gājputniem un citiem “mazajiem brāļiem”, kuriem nonākot nelaimē, cilvēki tos atgādā tieši uz zoodārzu, jo zina, ka šeit ir vislabākie speciālisti un aprūpe.

Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas situācija zoodārzā pagaidām vēl tiek kontrolēta, bet, ja ārkārtas situācija turpināsies arī maijā, tad bez valsts un pašvaldības papildus palīdzības zooloģiskais dārzs neiztiks.

E.Tavars: “Rīgas domes vadība ir valdības koalīcijas rokās. Tādēļ aicinām partijas - Attīstība/PAR (ar saviem partneriem), Nacionālā apvienība, Jaunā konservatīvā partija, Jaunā Vienotība, KPV LV, lemjot par ekonomiskā atbalsta sniegšanu ietekmētajam sfērām, pieņemt lēmumu par līdzekļu piešķiršanu gan zooloģiskajam dārzam, gan dzīvnieku patversmēm, kur arī situācija ir sarežģīta, bet izdevumi palikuši nemainīgi. Valdībai īpaši nesokas ar Covid-19 radītās krīzes vadību, vīrusa ierobežošanu un ekonomikas glābšanu tādēļ, to redzot, aicinām padomāt vismaz par dzīvniekiem ”.