Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

27.01.2020 09:49

LZP iestājas pret mežu ciršanas grozījumiem un apsver protesta akcijas

“Latvijas Zaļā partija (LZP) iestājas pret virzītajiem ministru kabineta grozījumiem esošajā redakcijā, kas paredz koku caurmēra samazināšanai, jo  tas ir pretrunā ar dabas, sabiedrības un ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas interesēm. Esam gatavi arī protesta akcijām”, norāda Edgars Tavars, LZP valdes priekšsēdētājs.

E.Tavars:”Labi atminos, ka līdzīgi trauksmes signāli par apdraudējumu Latvijas mežiem, tai skaitā dabas ziņā unikālajiem Piejūras mežiem, tika saņemti no dabas ekspertiem jau 2017.gadā. Politiskā situācija toreiz bija mums labvēlīga un, ņemot vērā visus jau iepriekš sabiedrībā izskanējušos argumentos, LZP izdevās ar toreizējo Zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS/LZS) rast kopsaucēju un neviennozīmīgi vērtētie ministru kabineta noteikumu grozījumi tika atsaukti”.

Nepaspēja jaunā valdība pat lāga ieskrieties, kad pērn principā šie paši grozījumi atkal tika likti galdā, jo zaļais zelts ir viegli kārojams kapitāls. Mums nesaprotama šķiet ne tikai steiga mežu ciršana izmaiņu virzīšanā, Zemkopības ministrijas (ZM) ignorance pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) argumentiem, ņemot vērā, ka pašreizējais ministrs K.Gerhards (NA) pavisam nesen bija pretējā frontē. Šis gadījums ir kārtējais apliecinājums, ka Latvijas politiķi ir naski klimatu pārmaiņu vēsmu paudēji masu medijos, vienmēr ierindā, lai dotos paust savu viedokli par atbalstu klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumiem starptautiskajā arēnā, tikmēr interese par Latvijas dabas aizsardzību ir tuva nullei.

“Nav pieļaujama situācija, ka no viena meža stūra puses nāk dabas eksperts, uzskaitot dabas vērtības, bet no otrā meža pusē zāģus trin mežstrādnieki. LZP uzskata, ka diskusijas ap šiem grozījumiem nekavējoties izbeidzamas, kamēr pilnībā nav pabeigta biotopu skaitīšana, iegūto datu sistematizācija un analīze, un iecerei nav veikts stratēģiskais ietekmes uz vidi novērtējums. Pilnībā esam dabas ekspertu un vides nevalstisko organizāciju pusē, un aicinām valdību šajā sabiedrības daļā ieklausīties. Ja nekas nemainīsies, apsveram iespēju arī protesta akcijām”, pauž E.Tavars.