Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

23.10.2020 15:11

LZP protestēs pie Saeimas pret nodokļa sloga palielināšanu novadiem un mazajiem uzņēmējiem

Latvijas Zaļā partija (LZP) Rīgas domē pieteikusi protesta pasākumu pie Saeimas 2020.gada 28.oktobrī plkst.10:00.  Pasākumā plānota noraidošas attieksmes paušana pret valdības ieceri samazināt pašvaldību ieņēmumus, tādējādi samazinot pašvaldību iespējas nodrošināt dažādus pakalpojumus un atbalstu, kas būtiski iedzīvotājiem – pirmsskolas pedagogu atalgojums, pabalsti mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām, infrastruktūras uzturēšana utml.

Dēļ koronovīrusa pandēmijas izraisītās ieilgušās situācijas valstī un pasaulē, nav zināms, kad varētu notikt epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās un ekonomisko procesu stabilizēšanās. Latvijā dēļ Covid19 izraisītās dīkstāves un apgrozījuma samazināšanās daudzās jomās neskaitāmi cilvēki piespiedu kārtā kļuvuši par bezdarbniekiem, bet neskaitāmās mājsaimniecībās ienākumi ir krietni sarukuši. Konkurence darba tirgū ir augusi īpaši ārpus Rīgas, tādēļ sociālā spriedze un slodze pašvaldībās tikai augusi. Tā vietā, lai domātu par kompensējošajiem pasākumiem un atbalstu, līdzekļi pašvaldībām to primāru funkciju veikšanai tiek samazināti.

Iestāsimies arī pret valdošās koalīcijas virzītajām nodokļu reformām saistībā ar mazajiem uzņēmējiem, kuri līdz šim darbojušies autoratlīdzības, mikrouzņēmuma nodokļa režīmos, bijuši patentmaksu maksātāji, pašnodarbinātie. Šādas iniciatīvas iedzīvotājus dzen nabadzībā un ēnu ekonomikas sektorā.

Saistībā ar Covid19 epidemioloģiskajiem ierobežojumam pasākums pieteikts ar 100 cilvēku dalību. Visi klātesošie tiks mudināti ievērot 2 metru distani un lietot individuālos aizsardzības līdzekļus!