Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

26.05.2020 21:00

Novadu ļaudis pie Saeimas pulcējas LZP pieteiktajos piketo

Šodien, 2020.gada 26.maijā pie Saeimas ēkas notika 2 Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvju - Pētera Dimanta un Diānas Ulmes pieteiktie piketi. Abu piketu mērķis bija paust neapmierinātību par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) izskatīšanas veidu Saeimā galīgajā lasījumā un administratīvi teritoriālās reformas (ATR) nedemokrātisko izskatīšanas gaitu kopumā.

Kā uzsvēra viens no piketa organizatoriem, LZP ģenerālzekretārs Pēteris Dimants: "Šeit sanākušo ir ļoti maza daļiņa dēļ noteiktajiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem, bet kopā ar mums ir neskaitāmi tūkstoši cilvēku, kuri ir vienisprātis, ka šī afēra ir jāaptur".

Protesta akcijā piedalās Kandavas, Ikšķiles, Alojas, Jelgavas, Babītes, Talsu u.c. pašvaldību pārstāji. Piketa laikā ne koalīcijas partiju pārstāvētie Saeimas deputāti, ne Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) neuzskatīja par vajadzību ierasties un uzsākt sarunas ar sanākušajiem novadu iedzīvotājiem.

Paralēli 2 LZP organizētajiem protesta pasākumiem notika arī 3 pasākums, ko organizēja pie frakcijām nepiederošais deputāts Aldis Gobzems, kurš savus atbalstītājus aicināja protestēt arī opozīcijas deputāts Aldis Gobzems, kura skatījumā “e-Saeimas” ieviešana iezīmējot “valdošo partiju vēlmi veikt modernu valsts apvērsumu”, jo “e-Saeima” nav nedz sertificēta, nedz arī paredzēta Satversmē.