Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

16.09.2019 13:24

P.Dimants: Ir jāpāriet uz bērnu ēdināšanu ar bioloģisko un vietējo pārtiku

“Aizsākot diskusiju par brīvpusdienu atņemšanu mazākajiem skolēniem, esošā izglītības ministre I. Šuplinska (JKP) ir nodemonstrējusi cinisma aukstasinīgāko formu. Tas ir neiedomājami, ka naudas meklējumos nākamajam Valsts budžetam, pirmā lieta uz ko Jaunā Konservatīvā partija (JKP) tēmēja “ietaupīt” 19miljonus, bija silto pusdienu atņemšana jaunāko klašu skolēniem. Tā vietā, lai tirgotos par to bērni ēdīs vai nē, pavisam nopietni bija jāapspriež iespēja pāriet uz bērnu ēdināšanu ar bioloģisko un vietējo pārtiku”, norāda Pēteris Dimants, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes loceklis.

Apzinot LZP pārstāvēto pašvaldību viedokli par iespējām turpināt apmaksāt 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienas, ja valsts atbalsts tiktu liegts, zaļo pašvaldību pārstāvji bija vienisprātis, ka bērniem arī turpmāk jāsaņem pilnvērtīgs uzturs.  Jau līdz šim daudzās pašvaldībās, lai varētu bērniem nodrošināt ne tikai uzturvielām sabalansētas, bet arī gardas maltītes, papildus valsts finansējumam piešķīra papildus līdzekļus no pašvaldības budžeta.

“Lai pārietu uz bioloģisko un vietējo pārtikas produktu izmantošanu skolēnu ēdināšanā, valsts līdzfinansējums no esošajiem 1,42EUR būtu jāpalielina līdz 1,80EUR par ēdienreizi. Paralēli bioloģiskās pārtikas sasniedzamībai ir jāsamazina pievienotās vērtības nodoklis (PVN)”, uzskata LZP pārstāvis Dimants. 

P.Dimants: “Latvijas modeli, kur bērniem iespēja dienas laikā saņemt siltu ēdienu augstu novērtējušas citas par Latviju daudz turīgākas valstis un analizējušas kā to pārņemt. Valdības uzdevums ir esošo ēdināšanas labo praksi pilnveidot uz vēl veselīgāku, tādējādi parādot ar darbiem, ka bērni un jaunās ģimenes ir Latvijas prioritāte”.