Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

Raimonds Bergmanis: "Latvija ir aizsargāta un tāda arī paliks!"

"Latvija ir aizsargāta un tāda arī paliks!": stingri norāda Aizsardzības Ministrs, Zaļās partijas valdes loceklis Raimonds Bergmanis, uzstājoties starptautiskajā ārpolitikas un drošības forumā "Rīgas konference 2017".

Savā uzrunā konferences dalībniekiem R.Bergmanis uzsvēra NATO lomu drošības stiprināšanā un, sadarbojoties ar sabiedrotajiem spēkiem, paveikto Latvijas drošības stiprināšanā.

Kā vienu no pamatvērtībām, R.Bergmanis norādīja iedzīvotāju attieksmi pret stabilitāti un izpratni par drošības jautājumiem. "Domājot fundamentāli, arvien izteiktāka kļūst nepieciešamība nostiprināt NATO pamatvērtības. Cilvēkiem ir jāskaidro NATO loma un tas, kādēļ nepieciešams aizsargāt aliansi. Ja mēs sabiedrību par to nevaram pārliecināt, militārajām stratēģijām, ieročiem un aizsardzības budžeta pieaugumam nav būtiskas nozīmes."

Ikgadējais ārpolitikas un drošības forums "Rīgas konference 2017" tika aizvadīta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 29. līdz 30. septembrim , kurā tika diskutēts par tādām tēmām kā globalizācijas tendences, Ukrainas politiskās un aizsardzības prioritātes, Rietumu attiecības ar Krieviju, Austrumu partnerības valstu izaicinājumi, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jomā, populisma fenomens pasaulē, "Brexit" un sociālo tīklu ietekme uz politisko notikumu dienaskārtību.

"Rīgas konference" ir viens no Baltijas jūras reģiona nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas forumiem, kas jau divpadsmito gadu Rīgā pulcē augsta līmeņa ārvalstu drošības un ārpolitikas ekspertus, diplomātus, politiķus, akadēmiķus, uzņēmējus un mediju pārstāvjus.

Rīgas konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju.