Par Latvijas tautas un dabas dzīvotspēju Latvijā!

Jaunumi

05.08.2019 16:22

ZZS valdes priekšsēdētājs E.Tavars: Nav pieļaujams, ka Latvijas ļaudīm reģionos netiks nodrošināta vietējo preses izdevumu pieejamība

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina atbildīgos ministrus nekavējoties izšķirties par kompensācijas piešķiršanu VAS “Latvijas Pasts”, lai arī turpmāk visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no to dzīves vietas, būtu iespēja saņemt abonētos preses izdevumus.

Uzsākoties abonēšanas kampaņai, izdevējiem jābūt skaidrībai par preses piegādes izmaksām, akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, norādot, ka šo jautājumu Latvijas Preses izdevēju asociācija aktualizēja jau vasaras sākumā, bet joprojām  risinājums nav rasts un notiek nepamatota vilcināšanās.

“Nav pieļaujams, ka Latvijas ļaudīm reģionos netiks nodrošināta vietējo preses izdevumu pieejamība. Tas ne tikai pārkāpj Satversmē noteiktās tiesības iegūt informāciju, bet arī ir uzskatāms par nacionālās drošības jautājumu,” uzskata E.Tavars.

ZZS aicina satiksmes un finanšu ministrus rast risinājumu, lai pasta zaudējumi, piegādājot preses izdevumus reģionos, tiktu segti no valsts budžeta. Līdzīga   kārtība ir arī citās Eiropas valstīs.

Turklāt, nekompensējot “Latvijas Pastam” preses piegādes izmaksas, nāksies palielināt preses izdevumu abonēšanas maksu, kas samazinās  abonentu skaitu. Tas savukārt apdraud  Latvijas drukātās preses nākotni, īpaši reģionālo izdevumu nākotni.

“Vai tiešām valdību veidojošās partijas ir gatavas iznīcināt reģionālos  laikrakstus un liegt ļaudīm reģionos saņemt aktuālu un objektīvu informāciju par savā novadā un valstī notiekošo?” vaicā E.Tavars.